
Spóroltál már úgy, hogy közben többet költöttél?
Visszás érzéseket kelthet ez a blog cím, de nem véletlenül kérdeztük meg ebben a formában!
Sokszor úgy tudunk közép és hosszú távon spórolni, hogy olykor-olykor látszólag többet fizetünk egy termékért, de ha jobban megnézzük, akkor a drágább vételár mellett a többi termékhez képest jóval alacsonyabb az egységár a termék árcímkéjén.
Visszás érzéseket kelthet ez a blog cím, de nem véletlenül kérdeztük meg ebben a formában!
Sokszor úgy tudunk közép és hosszú távon spórolni, hogy olykor-olykor látszólag többet fizetünk egy termékért, de ha jobban megnézzük, akkor a drágább vételár mellett a többi termékhez képest jóval alacsonyabb az egységár a termék árcímkéjén.
Most mutatunk 4 olyan módszert, amivel pénzt takaríthatsz meg, ha oda figyelsz a vásárlás során pár apróságra.
01 Az egységár a lényeg
Figyeld a termék egységárát: Ha kiválasztottál egy terméket, de nem vagy elköteleződve egy adott márka iránt, akkor mindig nézd meg, hogy hasonló termékek esetében mi a termék ára és mi a termék egységára, mert ebben rejlik a titok.
Például kiválasztasz egy öblítőt, mondjuk egy Violeta koncentrátumot, ami 0,9 L és nettó 937 Ft az ára, viszont a liter ára 1041 Ft. Ha körbe nézel, akkor láthatod, hogy a Silan öblítő 1,62 L és nettó 1724 Ft-ba kerül, viszont ennek az egységára 1031 Ft, tehát ennyibe kerül ebből a termékből az 1 liter.
Ebben az esetben ez egy nagyon kicsi differencia a két ár között, de sok esetben ennél sokkal nagyobb eltéréseket találsz és közép, illetve hosszú távon sok pénzt spórolhatsz meg, ha oda figyelsz erre az apróságra.
02 A kartonos mennyiség már túlzás?
Csak akkor, ha nem éri meg árban vagy ha olyan termékről beszélünk, aminek közeli lejárata van és már a vásárlás pillanatában tudod, hogy nem fogod tudni elfogyasztani vagy felhasználni az adott terméket.
Viszont sok esetben megéri a kartonos kiszerelést választanod, hiszen az olyan üzletek, mint mi is, mennyiségi kedvezménnyel árusítjuk a nagy vagy kartonos kiszerelésű termékeinket.
Nézzünk egy példát, mondjuk a Domestos, aminek az ára nettó 937 Ft/db, viszont, ha kartonos mennyiséget vásárolsz, ami ebben az esetben 20 db/karton-t jelent, az ára így csak 893 Ft/db.
Ha otthoni viszonylatban nézzük már akkor is majdnem egy üveg domestos árát spóroltad meg, viszont olyan területeken, ahol a fogyasztás magasabb darabszámra terjed ki, ez az összeg már jelentős lehet.
03 Pontokat gyűjtöd?
Nagyon megoszlik az emberek véleménye a pontgyűjtő akciókról, a hűségprogramokról és a hasonló promóciókról, viszont a tisztességes üzletek esetében tényleg jó akciókra és kedvezményekre lelhetsz.
Persze én is rengetegszer futok bele olyan ’’akciókba” ami finoman szólva sem akciós ajánlat, éppen emiatt példának újra a T-Depo esetét fogom felhozni, mivel úgy gondolom, hogy egy nagyon szimpatikus és rendkívül ügyfélbarát hűségprogramot sikerült össze hoznunk.
Nálunk nem kell sok mindent tenned azért, hogy kihasználhasd a pontgyűjtő programunk adta szuper ajándék lehetőségeket, szimplán csak vásárolnod kell, a vásárlásaid után megkapod a pontot a profilodba, majd ha összegyűltek a pontok, már be is válthatod készleten lévő ajándékainkra, mint a szuper Xiaomi, Krups vagy Tefal cuccok és a non plus ultra, hogy nem kell rá fizetned, nem kell matricákat ragasztgatnod!
De van ahol százalékos kedvezményt kapsz a vásárlásaid után, van ahol ingyenes kiszállítást és így tovább. Összességében ezekkel a kedvezményekkel is csomó pénzt takaríthatsz meg.
04 Tervezés a spórolás kulcsa
Ha úgy indulsz útnak, vagy úgy ülsz a monitor elé, hogy már előre megtervezted a vásárlásodat, hogy mire van szükséged és mennyit szánsz erre a bevásárlásra, akkor sokkal könnyebben ellenállsz a kísértésnek, hogy felesleges dolgok kerüljenek a kosaradba (persze azért mindig egy-egy apróság bekerül nálam is, de ezzel is tervezek az elején).
Nézd meg, hogy mennyi tisztítószer fogy, megéri-e a fent említett kartonos verziót választanod, ha nem akkor nézd az egységárakat is, így sokkal gyorsabb és gördülékenyebb lesz beszerezned a szükséges tisztítószereket és higiéniai papírtermékeket.
Tehát összegezve a fent említett módszereket, elmondhatjuk, hogy nem kell sok mindent megjegyezni vagy hosszasan tanulni, csak be kell építeni a vásárlási rutinba ezeket az apró trükköket és ne félj többet költeni a tervezetnél akkor, ha egyébként csomó pénzt spórolsz meg ezzel.