Hogyan válaszd ki a legjobb légfrissítőt és illatosítót otthonodba vagy a munkahelyre?
Nincs is jobb érzés mint belépni egy olyan helyiségbe, ahol finom illat fogad és nagyon kellemetlen tud lenni amikor ennek ellentéte történik. Legyen az az otthonunk, az irodánk, a mosdóhelyiség vagy egy vendégek/ügyfelek fogadására fenntartott tér, az első benyomás nagyon fontos, így nem elég, ha rend és tisztaság fogadja a betérő embert, fontos, hogy jó illatot teremtsünk.
Az illatosítóknak és légfrissítőknek több fajtája van mint az aeroszolos spray-k, párologtatók, illóolajuk, elektromos készülékek, zselék stb… . Nem árt tisztában lenni azzal, hogy melyik milyen tulajdonságokkal rendelkezik, hiszen ez segít dönteni abban, hogy számodra melyik a legmegfelelőbb választás.
Mindegyik típusnak megvannak a maga előnyei és hátrányai, ezeket is figyelembe kell venni a választásnál. Ebben a cikkben bemutatjuk a leg népszerűbb légfrissítő típusokat, és elmondjuk azt is, hogy melyik milyen helyiségbe való és mit kell figyelembe venned ahhoz, hogy hatásos is legyen.
Az aeroszolos légfrissítőket a levegőbe permetezzük és kellemes illatot árasztanak. A legnagyobb előnyük, hogy nagyon gyorsan és egyszerűen használhatók, rengeteg különböző illat közül tudunk választani. A hátrányuk, hogy bizonyos esetben irritálhatják a légutakat és szembe vagy bőrre kerülve allergiát válthatnak ki. Hosszú távú használat mellett károsíthatják az egészséget és nem szüntetik meg a szag forrását, csak elfedik azokat.
Vannak itt is kivételek a környezetbarát és bio termékek, vagy olyan készítmények, melyek már tartalmaznak szagsemlegesítő anyagokat, ilyen például a Sanytol fertőtlenítő és szagtalanító aeroszol.
Egy alternatív megoldás az aeroszolos légfrissítők helyett a pumpás légfrissítők, amelyek már nem tartalmaznak hajtógázt, és a kémiai anyag felhasználása is kevesebb a gyártás során. Itt is sokféle illat közül válogathatunk és hatékonyan semlegesítik a kellemetlen szagokat. Előnyük, hogy környezetbarátabbak és egészségesebbek aeroszolos társaiknál, a hátrányuk viszont, hogy drágábbak és nem annyira tartósak.
Az elektromos illatosítók már a modernebb kivitelezése az illatosítóknak, ezeket konnektorba dugva folyamatosan párologtatják az illatot. A legnagyobb előnyük, hogy szabályozhatod az intenzitásukat, időzítheted őket, sokféle illat közül választhatunk és már javarészt illóolajokkal dolgoznak, emiatt sokkal kevésbé károsak az egészégre.
Hátrányaihoz sorolhatnánk, hogy áramot fogyasztanak, de ez is egyre inkább megoldott probléma, hiszen nagyon energiatakarékos készülékeket gyártanak már. Valós hátránya, hogy ezek sem szüntetik meg a szag forrását, hanem elfedik azokat.
A legnépszerűbb elektromos illatosítók közé soroljuk jelenleg az illat váltós készülékeket, mint az Ambi Pur 3volution.
Az elektromos illatosítók alternatívája a párologtatók, melyek vízzel és illóolajjal működnek. Ezek természetes illatot árasztanak és párologtatják a levegőt is. Előnyük, hogy sokkal környezetbarátabb megoldás, mint az elektromos légfrissítő. Hátrányuk, hogy jóval drágábbak, mint az elektromos készülékek, gyakran kell tisztítani őket és ha nem megfelelő olajat választunk, akkor károsabbak szinte bármelyik illatosítónál.
Ezen kívül még egy oldalról szükséges megvizsgálni, hogy milyen illatosítót használjunk, ez pedig, hogy milyen helyiségbe szeretnénk friss illatot varázsolni.
Most a kiemelten kérdéses és több anomáliát okozó helyiségeket vesszük sorra.
A fürdőszoba az a helyiség, ahol a nap végén ellazulhatunk, feltöltődhetünk, ehhez viszont nem elég, hogy tiszta és rendezett legyen a környezetünk, hanem fontos, hogy kellemes illat is legyen a fürdőben. De mi alapján válasszunk fürdőszabi illatosítót és melyik típusok jöhetnek szóba?
A fürdőszobai illatosító spray gyors megoldás a kellemetlen szagok ellen és érdemes is tartani egy jobb minőségűt belőle főleg a WC mellett, de ne ez legyen a hosszú távú illatforrása a fürdőszobának.
Hosszú távú és finom illat eléréséhez jó megoldás lehet az illatosító gél, mivel ezek nem tartalmaznak káros anyagokat viszont nem lesz olyan intenzív az illat mint a spray-k esetében és nem szabályozhatod az illat intenzitását.
Az elektromos készülék az egyik legjobb választás, főleg ha illó olaj tartalmút veszel. Tulajdonságait már említettük a cikk első felében.
Plusz egy tipp: Helyezz el pár magas páratűrő és alacsony fényigényű növényt a fürdőben, ilyenek az orchidea, a páfrány, a bromélia vagy a menta. Ezek a növények finom illatot árasztanak, tökéletes kiegészítője lehet egy jól eltalált illatosítónak.
A másik kérdéses terület a munkahely illatosítása, hiszen itt töltjük a napunk nagy részét, így fontos, hogy kellemes és inspiráló környezetet teremtsünk magunk körül, vagy az alkalmazottainknak. Az illatok nagy hatással vannak a hangulatunkra, a teljesítményünkre, a kreativitásunkra, így fontos oda figyelni, hogy milyen illatosítót használunk a munkatérben, a vendég fogadó helyiségekben vagy a mosókban.
A különböző típusú illatosítókat már felsoroltuk, és tudjuk azok előnyeit és hátrányait is, de azt nem, hogy melyik a legmegfelelőbb egy speciális környezetbe, mint a munkahelyi mosdóhelyiségek.
Kezdjük is a sort ezzel, sokan nem tudják de már léteznek professzionális illatosítok is, mint a Tork vagy Lucart által gyártott automata illatosítók, melyekhez többféle illatban találsz illat töltetet, nagyon gazdaságos és sokáig megtartja az illatát. Beállíthatod a megfelelő intenzitást és időzítheted, milyen időközönként frissítse az illatot.
Kiegészítheted illatosító gumilapkákkal, melyet a wc mellett helyezhetsz el akár a WC papír adagoló oldalán is.
A férfi mosódban a piszoárba is elhelyezhetsz illatosított piszoár tablettát vagy gumilapot is.
A vendégtér szintén kiemelet terület, így itt is érdemes olyan illatosító típust választani, ami dekoratív, folyamatos illatot biztosít.
Ilyenek a párologtatók és az elektromos készülékek.
Reméljük, hogy ezzel a cikkel segítettünk abban, hogy megtaláld a helyiséghez és igényeidhez legjobban illő illatosító terméket.